Złoto jako inwestycja

Historia złota jest jednocześnie historią prestiżu i władzy. Od niepamiętnych czasów kruszec ten posiada ogromną wartość, którą podkreślał fakt, że wyrabiano z niego kosztowności oraz insygnia władzy królewskiej. Złoto jest tak cenne, że już w 1100 r. p.n.e. sporządzono mapę kopalni złota w Nubii – jest to do dziś najstarsza znana mapa. Dlaczego w Nubii? Ponieważ już starożytni widzieli w złocie kruszec niezwykły, który wyróżniał się barwą, fakturą i połyskiem. Później stał się on składnikiem monet, co sprawiło, że jego wartość wzrosła. Przez stulecia złoto stanowiło też oparcie dla walut różnych krajów – tzw. parytet w złocie.

Historia złota

To właśnie złotu swoje życie poświęcali alchemicy. Każdy z nich chciał uzyskać ten cenny kruszec, przekształcając na drodze wielu tajemnych eksperymentów ołów, miedź, stal i inne metale. Kierowała nimi żądza wiedzy, bogactwa i sławy oraz magia złota.

Złoto jak żaden inny kruszec potrafi zawładnąć umysłami ludzi. Świetnym przykładem jest słynna gorączka złota, która skłoniła tysiące ludzi do jego poszukiwań m.in. na mroźnej Alasce, bez względu na wiążące się z tym liczne niebezpieczeństwa.

Złoto jako pewna lokata

Przez wieki zmieniły się metody wydobycia, zmieniły się obyczaje, ale złoto i jego status pozostają niezmienne. To nadal symbol bogactwa i prestiżu, wciąż kojarzy się z władzą. To także świetna możliwość zainwestowania kapitału: pieniądze lokowane w złoto – to sprawdzona lokata.

Ponadto „Złota sztabka” podarowana komuś bliskiemu, może być wyjątkowym prezentem. Pięknym, ale przede wszystkim dającym poczucie bezpieczeństwa.

Złoto jako waluta

Złoto od wieków jest powszechnie akceptowaną światową walutą, cenioną zwłaszcza w trudniejszych lub niepewnych czasach. W przeciwieństwie do środków gromadzonych na koncie bankowym, zainwestowany w złoto kapitał nie jest narażony na działanie inflacji czy zmienność kursów między poszczególnymi walutami.

Złoto od wieków jest powszechnie akceptowaną światową walutą, cenioną zwłaszcza w trudniejszych lub niepewnych czasach. W przeciwieństwie do środków gromadzonych na koncie bankowym, zainwestowany w złoto kapitał nie jest narażony na działanie inflacji czy zmienność kursów między poszczególnymi walutami.

Oferta

Oferujemy sztabki lokacyjne o masie 1 g, 2,5 g, 5 g, 10 g, 20 g, 50 g i 100 g oraz 1oz (1 Uncja tj. ok. 31,103g) - próby 999,9 produkowane w szwajcarskiej mennicy Valcambi lub innych renomowanych mennicach będących członkiem The London Bullion Market Association. Oferujemy także złoto inwestycyjne produkowane przez KGHM Polska Miedź S.A. o wadze ok. 0,5Kg, 1Kg, 4Kg. Realizujemy zindywidualizowane zlecenia Klientów instytucjonalnych w zakresie projektowania i produkcji jubilerskich artykułów reklamowych. Z naszej oferty skorzystało już wiele firm i instytucji.

Cena każdej sztabki wyliczona jest na bazie aktualnego kursu złota London Gold Fix, aktualnego średniego kursu USD NBP, kosztu wybicia i certyfikacji oraz tabeli marż firmy Złoto Inwestycyjne K. Madelski, M. Kwiatkiewicz Sp. J. Oferta firmy Złoto Inwestycyjne, jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących wypróbowanych sposobów inwestowania.